TEREN ZIELONY WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ PRZY UL. GENERAŁA ANDERSA W SOSNOWCU

STYL ŁĄCZĄCY NATURALIZM Z NOWOCZESNOŚCIĄ

PROJEKTOWANE ELEMENTY

PERGOLA – ŚCIEŻKI – ŁAWKI – RABATY – NASADZENIA ROŚLINNE – PLAC ZABAW – PIASKOWNICA

PERGOLA

Głównym elementem ogrodu jest pergola o prostej formie, która dodaje subtelnego uroku i staje się osią przestrzeni rekreacyjnej. Jej ażurowa forma, utrzymana w neutralnej kolorystyce drewna, tworzy spokojne miejsce do wypoczynku i relaksu. Stanowi integralną część placu zabaw umożliwiając odpoczynek rodzicom bawiących się dzieci, dając możliwość ich obserwacji.

ŚCIEŻKI

Ścieżka o zygzakowatej formie ciągnąca się przez całą długość założenia ogrodowego. Zapewnia funkcjonalność i łatwy dostęp do różnych obszarów, zachowując jednocześnie minimalistyczną estetykę. Wzdłuż niej, zaprojektowano małe strefy wypoczynkowe z ławkami i nowoczesnymi donicami ze stali typu CORTEN. 

RABATY

Ozdobne rabaty, utrzymane w prostych formach, są miejscem dla bogatych kompozycji roślinnych stanowiących barierę od przestrzeni miejskiej. 

NASADZENIA ROŚLINNE

Kompozycję roślinne wpisane w rabaty charakteryzują się różnorodnością kolorystyczną i gatunkową stanowią doskonałą bazę edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Kaskadowe nasadzenia stanowią dobrą barierę i tworzą intymne zakątki w ogrodzie umożliwiając odpoczynek w otoczeniu natury. Dzięki zastosowaniu gatunków kwitnących, ogród jest przyjazny dla fauny miejskiej i wpisuje się w nowoczesne podejście do projektowania terenów zielonych terenów wysoce zurbanizowanych

KOLORYSTYKA

powściągliwość kolorystyczna w doborze materiałów dla małej architektury i ciągów pieszych przełamana jest bogactwem kolorów kompozycji roślinnych.