OGRÓD PRZYDOMOWY W TRZEBINII

STYL ŁĄCZĄCY NOWOCZESNOŚĆ I NATURALIZM

PROJEKTOWANE ELEMENTY

PEGROLA – ŚCIEŻKI – MURKI OPOROWE – RABATY – NASADZENIA ROŚLINNE – OGRODZENIE – DREWUTNIA – PALENISKO

PERGOLA

Nowoczesna pergola przed domem o niekonwencjonalnej, unikatowej formie stanowić będzie dodatkowe miejsce wypoczynku. Wnikliwa wizja lokalna oraz szczegółowa rozmowa z właścicielami ujawniła fantastyczne warunki do odpoczynku w tym fragmencie ogrodu i miejsce na popołudniową kawę. 

ŚCIEŻKI

Łukowe formy ścieżek, o lekkiej budowie układają się w rytmiczny wzór, podkreślając prostotę i porządek ogrodu. Zapewniają funkcjonalność stanowią ozdobę ogrodu i dają poczucie lekkości. 

PALISADY OGRODOWE

Palisady ogrodowe stanowią subtelne podziały przestrzeni, jednocześnie pełniąc funkcję ozdobną. Ich geometryczne formy nadają ogrodowi nowoczesny charakter, równocześnie umożliwiając maksymalnie wykorzystać przestrzeń w ogrodzie.

RABATY

Ozdobne rabaty, o wachlarzowatych kształtach, są miejscem dla kompozycji roślinnych. Nieprzesadna ilość gatunków, skomponowanych z dbałością o kolorystykę, tworzy spójny obraz i podkreśla inspirację naturą i krajobrazami górskimi. 

NASADZENIA ROŚLINNE

Kompozycje roślin w ogrodzie nasadzanych konsekwentnymi plamami będą spełniać nie tylko funkcje estetyczne ale również nadawać intymności w użytkowaniu ogrodu. Kluczowymi gatunkami w ogrodzie są sosny górskie oraz trawy ozdobne.

KOLORYSTYKA

Dominujące kolory to piaskowy, szarości, rdzawy kolor drewutni z blachy typu CORTEN, tworząc naturalną paletę barw. Naturalizm kolorystyczny koresponduje z materiałami użytymi wewnątrz domu i zamiłowaniem właścicieli do gór i natury.